"

Forum Przedsiębiorstw

Treść strony

  • KKR_1

Krystyna Kurczab - Redlich

Z wykształcenia prawnik, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletnia korespondentka polskich mediów w Rosji. Autorka filmów dokumentalnych o II wojnie czeczeńskiej, w których przedstawiła wstrząsające wypadki ludobójstwa: Czeczenia – widmo śmierci, Czeczenia – zabójstwo za zgodą świata, S.O.S. dla Czeczenii, Czeczeni po Biesłanie. Autorka opisuje działania władz rosyjskich a także tło i przygotowania do ataków terrorystycznych m.in atak na moskiewski teatr na Dubrowce, szkołę w Biesłanie. Jest laureatką nagród w świecie dziennikarskim: im. Kazimierza Dziewanowskiego dla korespondenta zagranicznego, Amnesty International za publikacje o łamaniu praw człowieka w Czeczenii, im. Melchiora Wańkowicza za reportaże z Czeczenii, im. ks. Józefa Tischnera za książkę Głową o mur Kremla. W 2005 na wniosek czeczeńskiej organizacji Echo wojny, Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jej kandydatura została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.  

Autorka biografii Putina pt. "„Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina".  Najbardziej sensacyjnej biografii roku! To historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał.Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz; jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny, pod względem wyznaniowym, jak i etnicznym. W ostatnim rozdziale książki zatytułowanym Fenomen Putina podaje mało znane fakty z biografii prezydenta Rosji. 

Dane kontaktowe

Agencja Rozwoju Pomorza SA
Al. Grunwaldzka 472D   
80-309 Gdańsk

to jest fotokod

NIP 583-000-20-02
REGON 190044530

Godziny pracy biura:
od poniedziałku do piątku
w godz. 800-1600

 

 

  • belka_nr2(2)
  • spektrum
  • pasek logotypów

Forum Przedsiębiorstw 2024 jest organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. w ramach projektu „Pomorski System Usług Informacyjnych i  Doradczych SPEKTRUM2030” finansowanego z funduszy unijnych, wdrażanych w ramach Fundusze Europejskie dla Pomorza, Działanie FEPM Wsparcie przedsiębiorstw.

Treść w stopce np: loga