PRELEGENCI 2018   /  

 

MIKOŁAJ TRUNIN
Z-ca Dyrektora Invest in Pomerania, ARP SA

Absolwent literatury amerykańskiej i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas studiów i świeżo po nich pracował jako stażysta w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP oraz w Regionalnym Biurze Pomorza w Brukseli w Belgii.

Od 2012 roku pracuje w Invest in Pomerania - regionalnym centrum pomocy inwestorom. Odpowiada za projekty inwestycyjne z zakresu logistyki i przemysłu. 

 

 

 

 

 


 

GREG ALBRECHT

Doradca Zarządów, Mówca, Inwestor

Od 16 lat rozwiązuje wyzwania biznesowe i inicjuje zmiany w firmach. Zarządzał tworzeniem i rozwojem na rynku produktów takich m.in. takich marek jak Pentagram, Tracer, Asus. 
Na co dzień z partnerami w Albrecht&Partners pomaga zarządom firm we wprowadzaniu zmian strategicznych. Inwestuje w startupy jako anioł biznesu oraz venture partner w Data Ventures. Współzałożyciel i inwestor suplementu diety – Sundose.
Wspiera przedsiębiorców pro bono jako mentor m.in. w Youth Business Poland, Google Developers Launchpad oraz wykładał marketing w Akademii Leona Koźminskiego.
Od 5 lat prowadzi wystąpienia dla firm, ich klientów oraz podczas istotnych wydarzeń biznesowych.
Ponadto prowadzi bloga (gregalbrecht/blog), biuletyn A.B.C Tollbox oraz podcast "Greg Albrecht Podcast - wszystkie twarze biznesu".

 

 

 

 


 

 


NATALIA BOGDAN
Prezes Zarządu Jobhouse, Ekspert rynku pracy

Założycielka, właścicielka i prezes zarządu międzynarodowej agencji rekrutacyjnej Jobhouse. Absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Prawa Pracy na Uniwersytecie Gdańskim oraz Human Resources Management w Instituto Politecnico do Porto i Strategic Leadership Academy w Ican Institute. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Rekrutacja i Selekcja. Związana z branżą HR od ponad 12 lat. W 2017 roku zdobyła tytuł Bizneswoman Roku w konkursie organizowanym przez Olgę Kozierowską i Sukces Pisany Szminką. Wszystko co robi, robi po to, aby łączyć ludzi – najlepszych pracodawców z najlepszymi pracownikami. Firma, którą zarządza pomogła znaleźć pracę ponad 12 tysiącom osób. Wysyła polskich specjalistów do tak odległych zakątków świata jak Katar czy Malediwy. Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia - ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów, a niedawno stanęła na szczycie Kilimanjaro. 

 

 


 

 

 

DOROTA KARNIKOWSKA
Współwłaścicielka Hotelu Wieniawa Pałacu w Rekowie Górnym.

Od 12 lat zarządza hotelem kierując biznesem rodzinnym. Absolwentka Zarządzania Przedsiębiorstwem na Akademii Morskiej w Gdyni.
Związana również z branżą morską jako dyrektor finansowy firmy Etmal z Gdyni, zajmującej się remontami urządzeń okrętowych i statków.
Aktywnie działa w radzie przedsiębiorców w Regionalnej Izbie Przedsiębiorców NORDA w Wejherowie. Lubi aktywnie spędzać wolny czas - długie wędrówki i gra w golfa pozwalają natchnąć się nowymi pomysłami. Propagatorka zdrowego trybu życia.

 

 

 


 

MACIEJ GRABSKI
Prezes Olivia Business Centre

Jeden z liderów polskiej sceny biznesu, należący do najdynamiczniejszych inwestorów i organizatorów przedsiębiorczości na Pomorzu. Współautor sukcesu portalu Wirtualna Polska – pierwszy inwestor spółki i członek zarządu odpowiedzialny za business development. Wśród firm, które zainwestowały w prowadzone przez niego przedsięwzięcie były m.in. Intel oraz Prokom. Pomysłodawca i twórca Olivia Business Centre w Gdańsku, jednego z najnowocześniejszych i największych hubów biznesowych w kraju, będącego jednocześnie kluczową inwestycją tego typu na Pomorzu. Wraz z finalizacją wznoszonych jednocześnie biurowców siedem i osiem powierzchnia Olivii dedykowana firmom zwiększy się do ponad 174 tys. mkw. - wliczając w to nowoczesny, mierzący 180 metrów Olivia Star - czyniąc z OBC największy kompleks biurowy w Polsce. Maciej Grabski jest jednym z założycieli Business Angel Seedfund, funduszu kapitału zalążkowego, inwestującego w innowacyjne projekty typu startup z obszaru teleinformatyki i biotechnologii. Pełni też funkcję członka Rady Nadzorczej spółki Pekabex. W obszarze aktywności Grabskiego leżą inwestycje w przedsiębiorstwa wczesnych faz rozwoju oraz procesy akwizycyjne i restrukturyzacyjne spółek produkcyjnych. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w 1992 r.

 


 

 

ADAM SILNY
Założyciel i Współwłaściciel firmy Silny&Salamon  

Firma działa od nieprzerwanie od 1989 roku. p. Adam Silny od 30 lat zarządza i rozwija tę firmę, wytyczając jej nowe kierunki. Dzisiaj jest odpowiedzialny za wytyczanie kierunków strategicznych rozwoju spółki, pomysłodawca spółki technologicznej ISS RFID, którą stworzył przy współfinansowaniu pieniędzy z NCBiRu oraz w dalszym ciągu nią kieruje, rozwija
i zarządza. Pełni funkcję prezesa zarządu ISS RFID. Bogate doświadczenie w tworzeniu i kierowaniu organizacją i zespołem ludzkim.

 

 


 


MAGDALENA MALICKA
Praktyk Biznesu, Coach, Trener

Dyrektor Programowa Studia Komunikacji, Rozwoju i Zmiany, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego, master business&life coach supervisor, trener rozwoju osobistego, praktyk biznesu.

Przez 20 lat związana była z międzynarodowymi firmami, 8 lat piastowała stanowisko Prezesa/CEO wydawnictwa prasowo-książkowego G+J Polska potem Burda Media Polska.

Członek European Mentoring and Coaching Council, Young President’s Organization), Stowarzyszenia Kobiet Biznesu LiderShe, zasiada w Radzie Fundacji i kapitule Lwów im. L.Koźmińskiego. W 2009 roku znalazła się na 11 miejscu listy "50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce".

 

 


 

TOMASZ GRUCELSKI
Rzecznik patentowy | Adwokat i wspólnik w JWP Rzecznicy Patentowi

Specjalizuje się w sprawach spornych i sądowych z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji przed sądami powszechnymi, administracyjnymi i arbitrażowymi, przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz organami administracji celnej; Sporządza opinie prawne i umowy w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Departamencie Prawnym Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), oddział w Hadze (Holandia); Wydziale Unieważnień Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Alicante (Hiszpania) oraz warszawskiej kancelarii rzeczników patentowych.

 


 


 


BARTŁOMIEJ GLINKA
Współwłaściciel firmy OMIDA GROUP

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, studia ukończył z tytułem magistra na specjalności Handel Morski. Nigdy nie bał się żadnej pracy swoją karierę zawodową rozpoczął pracując jako kelner. Ciężka praca i zdobyta wiedza pozwoliła po kilku latach na objęcie stanowiska w spółce Evegreen Marine Corporation. Następnie przez 4 lata był dyrektorem oddziału w firmie Rohlig Suus Logistics SA. Aktualnie jest jednym ze współwłaścicieli spółki Omida, zatrudniającej ponad 500 osób na terenie całego kraju. Firma została zbudowana od podstaw – dzisiaj przekracza przeszło 350 mln sprzedaży. 

Założyciel Akademii Rozwoju Osobistego Columbus, w której to członkowie mogą zdobyć praktyczną wiedzę z różnych branż, poszerzyć swoje horyzonty, poznać ciekawe osoby i znaleźć inspiracje dzięki cyklicznie organizowanym spotkaniom. Jest również członkiem rady ekspertów Uniwersytetu Gdańskiego oraz  wykładowcą  Politechniki Gdańskiej.

Prywatnie uprawia biegi długodystansowe i jest  zapalonym graczem tenisa stołowego. 

 


 

BARTOSZ RYCHLICKI
Współzałożyciel i CEO Quantum Lab.

Programista z 10-letnim doświadczeniem, który na co dzień pracuje z emocjami. Seryjny przedsiębiorca z backgroundem technologicznym. Założyciel dwóch innych dochodowych firm. Absolwent programu ICAN Institute Top-Manager. Nominowany przez magazyn BRIEF w rankingu 50 najbardziej kreatywnych ludzi biznesu oraz przez MIT Technology Review do nagrody dla innowatorów poniżej 35 roku życia. Kierował wieloma projektami IT w ciągu ostatnich lat, jednocześnie dzięki współpracy z funduszami pozyskał razem ponad 5,5 mln zł.

 


 

MARTA MOKSA
Managing Director coworkingu O4

Pasjonatka innowacji, edukacji i przedsiębiorczości, od wielu lat zarządzająca projektami łączącymi innowacyjności i biznes. Prawniczka z wykształcenia, menadżer projektów z doświadczenia. Wśród jej zawodowych doświadczeń najważniejsze to zarządzanie grupą serwisów tematycznych w ramach portalu Wirtualna Polska, zarządzanie startupami (także własnymi jako laureatka ogólnopolskich i lokalnych konkursów startupowych) oraz współtworzenie innowacji kształcenia nauczycieli o nazwie Szkoła Główna Mistrzostwa Edukacyjnego. Od ponad dwóch lat stoi na czele zespołu tworzącego jeden z największych coworkingów w Polsce – O4, działającego w ramach Olivia Business Centre. Dzięki niemu na co dzień realizuje najważniejsze zadania skutecznego otoczenia biznesu: budowanie relacji, tworzenie warunków przyjaznych biznesowi, stwarzanie szans na edukację. 


 


 


JACEK TYLEK
Radca Prawny, “Jacek Tylek i Partnerzy – Kancelaria Radców Prawnych” 

Ponad 25 lat praktyki zawodowej, w tym praktyka prawnicza oraz doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, współpraca z podmiotami zagranicznymi i dużymi korporacjami polskimi – m.in. Dyrektor biura prawnego Energa SA, doświadczenie w zakresie budowania i zarządzania zespołami prawniczymi, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów, praktyk w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, prawa medycznego, prawa zamówień publicznych, negocjacji, due diligence, prowadzenia złożonych sporów sądowych.  


 


 

WACŁAW RYL
Dyrektor ds. Rynków Finansowych, Raiffeisen Bank Polska SA

Absolwent Finansów Międzynarodowych i Bankowości na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych organizowanych przez macierzystą uczelnię wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim i Narodowym Bankiem Polskim.

Posiada 10 letnie doświadczenie w sektorze finansowym i ponad 15 letnie doświadczenie w pracy z klientem. W Banku Raiffeisen zarządza północnym regionem treasury, oferując skrojone na miarę rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem walutowym i zarządzania płynnością dla klientów korporacyjnych. Od 2 lat prowadzi gościnnie wykłady dla studentów na Uniwersytecie Gdańskim w tematyce rynków finansowych.

Jest entuzjastą efektywnego zarządzania i koncepcji lean. Interesuje się makroekonomią, ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn, przebiegu i skutków kryzysów gospodarczych.

 


 

 

PIOTR PAWŁUSZ
Specjalista ds. Bankowości Transakcyjnej

Absolwent wydziału ekonomicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Od 2016 roku odpowiedzialny za obszar Cash Management w Regionie Północnym. Na co dzień współpracuje z klientami korporacyjnymi w zakresie adaptacji systemu Bankowości Internetowej, integracji z systemami rozliczeniowymi, obsługi płatności krajowych i zagranicznych, identyfikacji należności oraz rozliczeń gotówkowych. Uczestnik projektów związanych z rozwojem oraz wdrożeniem produktów z zakresu Bankowości Transakcyjnej.

 

 

 


 

MAREK MACHUTT
Dyrektor ds. Sprzedaży Faktoringu

Dyrektor ds. Sprzedaży Faktoringu w Departamencie Faktoringu i Finansowania Handlu Raiffeisen Polbank, związany z bankiem od 2007 roku. Specjalizuje się w obsłudze firm z przedziału 4 mln PLN - 200 mln PLN rocznych przychodów. Ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego i studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej z zakresu Zarządzania Projektami. Interesuje się sportem - ma na swoim koncie ukończony maraton, kilka półmaratonów i ponad  50 innych biegów długodystansowych. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci.

 


 

ADAM MARYNKIEWICZ
p.o. Dyrektora Działu Konsultingu i Rozliczeń ARP SA

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych w zakresie wycen przedsiębiorstw oraz doradztwa podatkowego na Politechnice Gdańskiej.
Jako pracownik i współpracownik firm konsultingowych realizował projekty związane z restrukturyzacją i prywatyzacją największych firm na Pomorzu, w tym opracowywaniem strategii działania jednostek biznesowych.
Od kilkunastu lat związany z szeroko rozumianą branżą energetyczną w sferze analizi prognoz finansowych oraz zarządzania finansami.
Aktualnie kieruje Działem Konsultingu i Rozliczeń w ARP S.A.

 ANNA HASIUK
Doświadczony doradca biznesowy i project manager

Absolwentka Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej i studiów podyplomowych Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Gdańskim.

Posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 11 lat w firmach konsultingowych, wcześniej 7 lat w firmach produkcyjnych.

Zrealizowała kilkadziesiąt projektów doradczych w różnych segmentach gospodarki, dotyczących w szczególności: opracowywania i wdrażania strategii rozwoju, modeli biznesowych, poprawy efektywności działalności, optymalizacji biznesowej, studiów wykonalności, pozyskiwania dofinansowania dla przedsięwzięć inwestycyjnych i B+R.


 

 


 

 

arp baner prawy