PRELEGENCI 2018   /  

PAWEŁ RADWAŃSKI
Główny Ekonomista Raiffeisen Bank Polska SA

„Absolwent SGH i UW od ponad 10 lat związany z rynkiem finansowym – pracował w bankach (BGŻ BNP, Raiffeisen) oraz w organach nadzorujących (KNF). Obecnie pełni funkcję Głównego Ekonomisty Raiffeisen Polbank. Swoje zainteresowania modelami ekonometrycznymi realizuje także po godzinach pracy. Pozostały czas wolny spędza aktywnie na wędrówkach po górach oraz trenując sztuki walki.

 


 

 


MIKOŁAJ TRUNIN
Z-ca Dyrektora Invest in Pomerania, ARP SA

Absolwent literatury amerykańskiej i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas studiów i świeżo po nich pracował jako stażysta w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP oraz w Regionalnym Biurze Pomorza w Brukseli w Belgii.

Od 2012 roku pracuje w Invest in Pomerania - regionalnym centrum pomocy inwestorom. Odpowiada za projekty inwestycyjne z zakresu logistyki i przemysłu. 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

MARTA DARGAS-DRAGANIK
Menadżer w Zespole pozyskiwania inwestorów i współpracy międzynarodowej, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

Doktor nauk prawnych, adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, stypendystka China Youth University of Political Studies w Pekinie. Autorka publikacji naukowych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Od 2012 współpracownik Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego. W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej kieruje zespołem zajmującym się pozyskiwaniem inwestorów
i współpracą międzynarodową. 

 

 

 


 

GREG ALBRECHT

Doradca Zarządów, Mówca, Inwestor

Od 16 lat rozwiązuje wyzwania biznesowe i inicjuje zmiany w firmach. Zarządzał tworzeniem i rozwojem na rynku produktów takich m.in. takich marek jak Pentagram, Tracer, Asus. 
Na co dzień z partnerami w Albrecht&Partners pomaga zarządom firm we wprowadzaniu zmian strategicznych. Inwestuje w startupy jako anioł biznesu oraz venture partner w Data Ventures. Współzałożyciel i inwestor suplementu diety – Sundose.
Wspiera przedsiębiorców pro bono jako mentor m.in. w Youth Business Poland, Google Developers Launchpad oraz wykładał marketing w Akademii Leona Koźminskiego.
Od 5 lat prowadzi wystąpienia dla firm, ich klientów oraz podczas istotnych wydarzeń biznesowych.
Ponadto prowadzi bloga (gregalbrecht/blog), biuletyn A.B.C Tollbox oraz podcast "Greg Albrecht Podcast - wszystkie twarze biznesu".

 

 

 

 


 

 


NATALIA BOGDAN
Prezes Zarządu Jobhouse, Ekspert rynku pracy

Założycielka, właścicielka i prezes zarządu międzynarodowej agencji rekrutacyjnej Jobhouse. Absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Prawa Pracy na Uniwersytecie Gdańskim oraz Human Resources Management w Instituto Politecnico do Porto i Strategic Leadership Academy w Ican Institute. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Rekrutacja i Selekcja. Związana z branżą HR od ponad 12 lat. W 2017 roku zdobyła tytuł Bizneswoman Roku w konkursie organizowanym przez Olgę Kozierowską i Sukces Pisany Szminką. Wszystko co robi, robi po to, aby łączyć ludzi – najlepszych pracodawców z najlepszymi pracownikami. Firma, którą zarządza pomogła znaleźć pracę ponad 12 tysiącom osób. Wysyła polskich specjalistów do tak odległych zakątków świata jak Katar czy Malediwy. Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia - ukończyła kilkanaście maratonów, półmaratonów i triathlonów, a niedawno stanęła na szczycie Kilimanjaro. 

 

 


 

 

 

DOROTA KARNIKOWSKA
Współwłaścicielka Hotelu Wieniawa Pałacu w Rekowie Górnym.

Od 12 lat zarządza hotelem kierując biznesem rodzinnym. Absolwentka Zarządzania Przedsiębiorstwem na Akademii Morskiej w Gdyni.
Związana również z branżą morską jako dyrektor finansowy firmy Etmal z Gdyni, zajmującej się remontami urządzeń okrętowych i statków.
Aktywnie działa w radzie przedsiębiorców w Regionalnej Izbie Przedsiębiorców NORDA w Wejherowie. Lubi aktywnie spędzać wolny czas - długie wędrówki i gra w golfa pozwalają natchnąć się nowymi pomysłami. Propagatorka zdrowego trybu życia.

 

 

 


 

MACIEJ GRABSKI
Prezes Olivia Business Centre

Jeden z liderów polskiej sceny biznesu, należący do najdynamiczniejszych inwestorów i organizatorów przedsiębiorczości na Pomorzu. Współautor sukcesu portalu Wirtualna Polska – pierwszy inwestor spółki i członek zarządu odpowiedzialny za business development. Wśród firm, które zainwestowały w prowadzone przez niego przedsięwzięcie były m.in. Intel oraz Prokom. Pomysłodawca i twórca Olivia Business Centre w Gdańsku, jednego z najnowocześniejszych i największych hubów biznesowych w kraju, będącego jednocześnie kluczową inwestycją tego typu na Pomorzu. Wraz z finalizacją wznoszonych jednocześnie biurowców siedem i osiem powierzchnia Olivii dedykowana firmom zwiększy się do ponad 174 tys. mkw. - wliczając w to nowoczesny, mierzący 180 metrów Olivia Star - czyniąc z OBC największy kompleks biurowy w Polsce. Maciej Grabski jest jednym z założycieli Business Angel Seedfund, funduszu kapitału zalążkowego, inwestującego w innowacyjne projekty typu startup z obszaru teleinformatyki i biotechnologii. Pełni też funkcję członka Rady Nadzorczej spółki Pekabex. W obszarze aktywności Grabskiego leżą inwestycje w przedsiębiorstwa wczesnych faz rozwoju oraz procesy akwizycyjne i restrukturyzacyjne spółek produkcyjnych. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w 1992 r.

 


 

 

ADAM SILNY
Założyciel i Współwłaściciel firmy Silny&Salamon  

Firma działa od nieprzerwanie od 1989 roku. p. Adam Silny od 30 lat zarządza i rozwija tę firmę, wytyczając jej nowe kierunki. Dzisiaj jest odpowiedzialny za wytyczanie kierunków strategicznych rozwoju spółki, pomysłodawca spółki technologicznej ISS RFID, którą stworzył przy współfinansowaniu pieniędzy z NCBiRu oraz w dalszym ciągu nią kieruje, rozwija
i zarządza. Pełni funkcję prezesa zarządu ISS RFID. Bogate doświadczenie w tworzeniu i kierowaniu organizacją i zespołem ludzkim.

 

 


 


MAGDALENA MALICKA
Praktyk Biznesu, Coach, Trener

Dyrektor Programowa Studia Komunikacji, Rozwoju i Zmiany, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego, master business&life coach supervisor, trener rozwoju osobistego, praktyk biznesu.

Przez 20 lat związana była z międzynarodowymi firmami, 8 lat piastowała stanowisko Prezesa/CEO wydawnictwa prasowo-książkowego G+J Polska potem Burda Media Polska.

Członek European Mentoring and Coaching Council, Young President’s Organization), Stowarzyszenia Kobiet Biznesu LiderShe, zasiada w Radzie Fundacji i kapitule Lwów im. L.Koźmińskiego. W 2009 roku znalazła się na 11 miejscu listy "50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce".

 

 


 

TOMASZ GRUCELSKI
Rzecznik patentowy | Adwokat i wspólnik w JWP Rzecznicy Patentowi

Specjalizuje się w sprawach spornych i sądowych z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji przed sądami powszechnymi, administracyjnymi i arbitrażowymi, przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz organami administracji celnej; Sporządza opinie prawne i umowy w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Departamencie Prawnym Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), oddział w Hadze (Holandia); Wydziale Unieważnień Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Alicante (Hiszpania) oraz warszawskiej kancelarii rzeczników patentowych.

 


 


 


BARTŁOMIEJ GLINKA
Współwłaściciel firmy OMIDA GROUP

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, studia ukończył z tytułem magistra na specjalności Handel Morski. Nigdy nie bał się żadnej pracy swoją karierę zawodową rozpoczął pracując jako kelner. Ciężka praca i zdobyta wiedza pozwoliła po kilku latach na objęcie stanowiska w spółce Evegreen Marine Corporation. Następnie przez 4 lata był dyrektorem oddziału w firmie Rohlig Suus Logistics SA. Aktualnie jest jednym ze współwłaścicieli spółki Omida, zatrudniającej ponad 500 osób na terenie całego kraju. Firma została zbudowana od podstaw – dzisiaj przekracza przeszło 350 mln sprzedaży. 

Założyciel Akademii Rozwoju Osobistego Columbus, w której to członkowie mogą zdobyć praktyczną wiedzę z różnych branż, poszerzyć swoje horyzonty, poznać ciekawe osoby i znaleźć inspiracje dzięki cyklicznie organizowanym spotkaniom. Jest również członkiem rady ekspertów Uniwersytetu Gdańskiego oraz  wykładowcą  Politechniki Gdańskiej.

Prywatnie uprawia biegi długodystansowe i jest  zapalonym graczem tenisa stołowego. 

 


 

BARTOSZ RYCHLICKI
Współzałożyciel i CEO Quantum Lab.

Programista z 10-letnim doświadczeniem, który na co dzień pracuje z emocjami. Seryjny przedsiębiorca z backgroundem technologicznym. Założyciel dwóch innych dochodowych firm. Absolwent programu ICAN Institute Top-Manager. Nominowany przez magazyn BRIEF w rankingu 50 najbardziej kreatywnych ludzi biznesu oraz przez MIT Technology Review do nagrody dla innowatorów poniżej 35 roku życia. Kierował wieloma projektami IT w ciągu ostatnich lat, jednocześnie dzięki współpracy z funduszami pozyskał razem ponad 5,5 mln zł.

 


 

MARTA MOKSA
Managing Director coworkingu O4

Pasjonatka innowacji, edukacji i przedsiębiorczości, od wielu lat zarządzająca projektami łączącymi innowacyjności i biznes. Prawniczka z wykształcenia, menadżer projektów z doświadczenia. Wśród jej zawodowych doświadczeń najważniejsze to zarządzanie grupą serwisów tematycznych w ramach portalu Wirtualna Polska, zarządzanie startupami (także własnymi jako laureatka ogólnopolskich i lokalnych konkursów startupowych) oraz współtworzenie innowacji kształcenia nauczycieli o nazwie Szkoła Główna Mistrzostwa Edukacyjnego. Od ponad dwóch lat stoi na czele zespołu tworzącego jeden z największych coworkingów w Polsce – O4, działającego w ramach Olivia Business Centre. Dzięki niemu na co dzień realizuje najważniejsze zadania skutecznego otoczenia biznesu: budowanie relacji, tworzenie warunków przyjaznych biznesowi, stwarzanie szans na edukację. 


 


 


JACEK TYLEK
Radca Prawny, “Jacek Tylek i Partnerzy – Kancelaria Radców Prawnych” 

Ponad 25 lat praktyki zawodowej, w tym praktyka prawnicza oraz doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, współpraca z podmiotami zagranicznymi i dużymi korporacjami polskimi – m.in. Dyrektor biura prawnego Energa SA, doświadczenie w zakresie budowania i zarządzania zespołami prawniczymi, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów, praktyk w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, prawa medycznego, prawa zamówień publicznych, negocjacji, due diligence, prowadzenia złożonych sporów sądowych.  


 


 

WACŁAW RYL
Dyrektor ds. Rynków Finansowych, Raiffeisen Bank Polska SA

Absolwent Finansów Międzynarodowych i Bankowości na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych organizowanych przez macierzystą uczelnię wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim i Narodowym Bankiem Polskim.

Posiada 10 letnie doświadczenie w sektorze finansowym i ponad 15 letnie doświadczenie w pracy z klientem. W Banku Raiffeisen zarządza północnym regionem treasury, oferując skrojone na miarę rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem walutowym i zarządzania płynnością dla klientów korporacyjnych. Od 2 lat prowadzi gościnnie wykłady dla studentów na Uniwersytecie Gdańskim w tematyce rynków finansowych.

Jest entuzjastą efektywnego zarządzania i koncepcji lean. Interesuje się makroekonomią, ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn, przebiegu i skutków kryzysów gospodarczych.

 


 

 

PIOTR PAWŁUSZ
Specjalista ds. Bankowości Transakcyjnej

Absolwent wydziału ekonomicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Od 2016 roku odpowiedzialny za obszar Cash Management w Regionie Północnym. Na co dzień współpracuje z klientami korporacyjnymi w zakresie adaptacji systemu Bankowości Internetowej, integracji z systemami rozliczeniowymi, obsługi płatności krajowych i zagranicznych, identyfikacji należności oraz rozliczeń gotówkowych. Uczestnik projektów związanych z rozwojem oraz wdrożeniem produktów z zakresu Bankowości Transakcyjnej.

 

 

 


 

MAREK MACHUTT
Dyrektor ds. Sprzedaży Faktoringu

Dyrektor ds. Sprzedaży Faktoringu w Departamencie Faktoringu i Finansowania Handlu Raiffeisen Polbank, związany z bankiem od 2007 roku. Specjalizuje się w obsłudze firm z przedziału 4 mln PLN - 200 mln PLN rocznych przychodów. Ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego i studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej z zakresu Zarządzania Projektami. Interesuje się sportem - ma na swoim koncie ukończony maraton, kilka półmaratonów i ponad  50 innych biegów długodystansowych. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci.

 


 

ADAM MARYNKIEWICZ
p.o. Dyrektora Działu Konsultingu i Rozliczeń ARP SA

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych w zakresie wycen przedsiębiorstw oraz doradztwa podatkowego na Politechnice Gdańskiej.
Jako pracownik i współpracownik firm konsultingowych realizował projekty związane z restrukturyzacją i prywatyzacją największych firm na Pomorzu, w tym opracowywaniem strategii działania jednostek biznesowych.
Od kilkunastu lat związany z szeroko rozumianą branżą energetyczną w sferze analizi prognoz finansowych oraz zarządzania finansami.
Aktualnie kieruje Działem Konsultingu i Rozliczeń w ARP S.A.

 ANNA HASIUK
Doświadczony doradca biznesowy i project manager

Absolwentka Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej i studiów podyplomowych Controlling w zarządzaniu przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Gdańskim.

Posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 11 lat w firmach konsultingowych, wcześniej 7 lat w firmach produkcyjnych.

Zrealizowała kilkadziesiąt projektów doradczych w różnych segmentach gospodarki, dotyczących w szczególności: opracowywania i wdrażania strategii rozwoju, modeli biznesowych, poprawy efektywności działalności, optymalizacji biznesowej, studiów wykonalności, pozyskiwania dofinansowania dla przedsięwzięć inwestycyjnych i B+R.


 

 


 

 

arp baner prawy